Miesiąc Bezpiecznego Internetu w Gminie Wieliczka.

• Lut 21 / 2022
  • Możliwość komentowania Miesiąc Bezpiecznego Internetu w Gminie Wieliczka. została wyłączona

Miesiąc Bezpiecznego Internetu w Gminie Wieliczka.

Nasza szkoła  kolejny raz włączyła się aktywnie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu organizowane w Gminie Wieliczka przez MGOPS w Wieliczce. Od 14 lutego do 18 lutego uczniowie klas IV –VIII brali udział w spotkaniach , pt. „Cyfrowy ślad” , podczas których zostały poruszone treści:
– czym jest cyfrowy ślad w Internecie i gdzie go po sobie pozostawiamy?
– czy jesteśmy anonimowi w sieci?
– jak zadbać o bezpieczeństwo i ochronę danych cyfrowych?

Celem zajęć było ukazanie Internetu, jako narzędzia, które pomaga w codziennym życiu, jednocześnie, przy nadmiernym korzystaniu może wywołać negatywne skutki w zachowaniu i myśleniu. Nauka balansu między życiem online i offline oraz bezpieczeństwo w sieci to temat, o którym warto rozmawiać z młodymi ludźmi.

W ramach „miesiąca bezpiecznego Internetu” odbędą się również spotkania z rodzicami na platformie ZOOM, które Państwu polecam.

Najbliższe w środę, 23 lutego 2022 o godz. 17.30.

Link: https://zoom.us/j/93822052836

Z poważaniem pedagog szkolny D.Michałowicz