Marsz Trzeźwości dla Niepodległości

• Lis 29 / 2018
  • Możliwość komentowania Marsz Trzeźwości dla Niepodległości została wyłączona

Marsz Trzeźwości dla Niepodległości

Już po raz kolejny włączyliśmy się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to przykład, że edukację związaną z propagowaniem trzeźwości wśród osób prowadzących pojazdy mechaniczne można prowadzić już od najmłodszych lat.

Dnia 16/11/18 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w Marszu Trzeźwości dla Niepodległości w ramach kampanii społecznej „No Promil – No Problem”, którego celem głównym było zamanifestowanie sprzeciwu wobec przyzwolenia na jazdę samochodami pod wpływem alkoholu, celem równoległym – zamanifestowanie wdzięczności dla przodków, za wywalczenie dla Polski niepodległości w 1918 r.

Uczniowie wraz z wychowawcami i pedagogami wspierającymi już od dwóch tygodni przygotowywały się do marszu wykonując kampanijne transparenty. Dokładnie o godz. 10.00 spod budynku szkoły  korowód uczniowski wyposażony w transparenty, balony oraz chorągiewki kampanijne  wyruszył ulicami Wieliczki do CER Solnego Miasta w Wieliczce, aby wspólnie z innymi szkołami wziąć udział w happeningu z udziałem dyrektora MGPOS w Wieliczce pani D. Chylińskiej oraz autorów Kampanii pani M. Kruk i W. Słoniny.

W ramach spotkania w CER w Solnym Mieście został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy transparent, nawiązujący do celu XI edycji kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM.

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni zgarniając cała pulę zwycięską:

Wyróżnienie – klasa 8b

Szymon Jastrzębski, Jan Śmigacz, Kacper Żyła, Szymon Łaczek, Maksymilian Flanek, Sebastian Kapusta, Lukasz Kmiecik

Klasa 8c

Paulina Tatko, Aleksandra Sadowska, Wiktoria Zając, Filip Sadowski, Jakub Sewiło, Michał Pytel, Maciej Hałat, Radosław Zając, Maksymilian Makuch, Dawid Trzaska

Klasa 8a

Kamila Kochanowska, Patrycja Ciesielska, Zuzanna Bielec, Emilia Piechnik, Szymon Korbus, Maurycy Wojciechowski, Wojciech Janczewski, Wiktor Kaczmarczyk, Karol Barnaś.

III miejsce – klasa 8b

Adrian Góralczyk

II miejsce – klasa 8c

Małgorzata Życzkowska, Maria Panakhyda, Jan Lizak, Adrian Augustynek, Kacper Bill, Adam Pałka, Mateusz Kościołek,Krzysztof Król, Jakub Kurleto