„Lekturowa LEGO przygoda” w Narnii.

• Sty 09 / 2023
  • Możliwość komentowania „Lekturowa LEGO przygoda” w Narnii. została wyłączona

„Lekturowa LEGO przygoda” w Narnii.

Uczniowie klasy Vb  po raz drugi pracowali z klockami LEGO w ramach innowacji z języka polskiego. Tak, jak poprzednio uczniowie przynieśli własne klocki, a także wykorzystali te zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” (zestawy „LEGO Education Bricǫ Motion Prime”, Neopuzzle Figury Zabudowane i klocki z gry „Budowanie Cieni”).

Tym razem uczniowie przenieśli się w świat lektury pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Wszyscy z zaangażowaniem i niezwykłą dokładnością budowali elementy z klocków oparte o fabułę powieści. Bardzo dobrą znajomość treści  i zagadnień związanych z lekturą połączyli z niezwykłą dbałością o każdy szczegół swoich konstrukcji. Wśród nich można wyróżnić: Narnię, scenę ze świętym Mikołajem czy tytułową szafę wraz z jej symboliką. Uczniowie wykazali związek niemal każdego elementu swoich konstrukcji  z treścią lektury Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, rozwijały kreatywność i wyobraźnię.