Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki!

• Cze 08 / 2021
  • Możliwość komentowania Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki! została wyłączona

Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki!

Biblioteka szkolna to miejsce, które chętnie odwiedzamy. Bogaty księgozbiór sprawia, że każdy uczeń naszej szkoły znajdzie w niej interesującą go lekturę. Niedawno uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji bibliotecznej, zapoznaliśmy się z nowościami czytelniczymi, które proponuje nasza szkolna książnica.

W związku z tym, że uczyliśmy się zdalnie, przenieśliśmy się do szkolnej biblioteki za pomocą platformy Webex. Spotkaliśmy z nauczycielką bibliotekarką – Panią Małgorzatą Jastrzębską, która poprowadziła w ciekawy sposób dla młodych ludzi spotkanie pn. „Polecam Ci książkę z biblioteki szkolnej…”. Prowadząca przedstawiła prezentację multimedialną i zaprezentowała książki, które warto przeczytać. To pozycje dostosowane do wieku młodych czytelników, ale co najważniejsze, podejmujące tematy, które są dla nas interesujące i jednocześnie kształcące. Biblioteka oferuje nam pozycje podejmujące różnorodne motywy, np. umiejętność odnalezienia się w nowej szkole, środowisku, podejmowania wyzwań, przeżywania przygód i solidarności z grupą znajomych, ale także te trudniejsze – sytuację dzieci w czasie II wojny światowej ukazaną w zrozumiały dla młodych czytelników sposób, opowieść o Januszu Korczaku, wspaniałym nauczycielu oraz odzyskiwaniu niepodległości przez Polskę.

Dziękujemy za lekcję Prowadzącej, a koleżanki i kolegów zachęcamy do poznawania świata poprzez czytanie książek.

Uczniowie klasy 5c