„Krzyszkowice dawniej i dziś”

• Sty 15 / 2015
  • Możliwość komentowania „Krzyszkowice dawniej i dziś” została wyłączona

„Krzyszkowice dawniej i dziś”

Szkoła  Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 w Wieliczce  realizuje program  wychowania patriotycznego i regionalnego uczniów, w ramach którego powstał projekt „Krzyszkowice dawniej i dziś”. W trakcie jego realizacji nawiązano współpracę z Stowarzyszeniem „Moje  Krzyszkowice”. Dzięki uprzejmości członków Stowarzyszenia i osobistemu zaangażowaniu Pana Szymona Nowaka zostanie zorganizowana w szkole wystawa zdjęć przedstawiających Krzyszkowice dawniej i dzisiaj.

Na zdjęciach zobaczymy dawnych mieszkańców Krzyszkowic, ważniejsze wydarzenia i obrzędy z ich życia oraz stare budynki. Ukażą się również aktualne zdjęcia tych miejsc, dzięki którym będzie można dostrzec zmiany zachodzące w Krzyszkowicach na przestrzeni lat. Będzie można również poznać losy absolwentów naszej szkoły, dzięki wywiadom, będącym częścią wystawy.

Głownym celem wystawy jest zapoznanie młodego pokolenia z historią Krzyszkowic. Poprzez akcję edukacyjną i kulturalną chcemy podnieść świadomość społeczną w środowisku lokalnym, zachęcając do wspólnych działań. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców, uczniów i ich rodzin o wypożyczenie i umożliwienie wykonania kopii posiadanych materiałów, dokumentów, zdjęć związanych z Krzyszkowicami. Materiały można składać u Pana Szymona Nowaka lub p. A. Myślak i p. S. Suruło do  20.03.2015 roku.

W kolejnym etapie projektu zostaną w szkole zorganizowane konkursy. Dla uczniów klas 0-III bedzie to konkurs plastyczny, a dla  klas IV-VI konkurs fotograficzny. Mamy nadzieję, że dzięki temu przydsięwzięciu podniesiemy świadomość społeczną najmłodszych mieszkańców naszego osiedla, dlatego zachęcamy wszystkich do współtworzenia tej wystawy.

Organizatorzy wystawy

” Krzyszkowice dawniej i dziś”.