Konkurs wielkanocny „Smaki Wieliczki Wielkiej Nocy”

• Maj 10 / 2021
  • Możliwość komentowania Konkurs wielkanocny „Smaki Wieliczki Wielkiej Nocy” została wyłączona

Konkurs wielkanocny „Smaki Wieliczki Wielkiej Nocy”

Smaki Wieliczki

Uczestnicy konkursu kulinarnego „Smaki Wieliczki” mieli za zadanie przygotować potrawę wielkanocną prezentującą tradycje kulinarne w domach wieliczan. Celami smacznej rywalizacji były m.in. rozbudzanie zainteresowań  kulinarnych uczniów oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży.

Uczniowie klas integracyjnych mogli uczestniczyć w konkursie grupowo. Najwyższe miejsce zdobył zespół uczennic klasy 5a –  Anna Krzemińska i Paulina Giżycka pod opieką pani Anny Giżyckiej, przygotowując zdrową wersję wielkanocnej babki. Gratulujemy uczestniczkom pomysłu, doboru składników i zaangażowania w wykonanie zadania.

Przepis na pyszną babkę prezentujemy poniżej, przypominając, że każde danie, ciasto można zmodyfikować tak, aby było nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Organizator – Dariusz Łamasz