Konkurs recytatorski z języka angielskiego.

• Kwi 25 / 2024
  • Możliwość komentowania Konkurs recytatorski z języka angielskiego. została wyłączona

Konkurs recytatorski z języka angielskiego.

23 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników z klas piątych, szóstych i siódmych. Uczniowie recytowali wybrane wiersze poetów współczesnych oraz dawnych. Oceniane były: stopień opanowania tekstu, interpretacja, wrażenia artystyczne, wymowa, intonacja oraz stopień trudności wybranego wiersza.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, ale najbardziej przekonał swoją interpretacją oraz znajomością i rozumieniem treści wiersza uczeń klasy 6e, Konrad Szczurowski. Drugie miejsce zajęła Natalia Bartłomowicz z klasy 5c, która zachwyciła prawidłową wymową i intonacją. Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Pukalskiej, uczennicy klasy 5c, której recytacja była ubogacona rekwizytami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Cieszymy się, że pierwsza edycja konkursu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem uczniów i że przygotowali się do niego sumiennie. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku! Koordynatorki konkursu:

Dorota Kulczycka i Beata Nyczyk