Klasa II z wizytą w domu dla Osób Starszych „Zapiecek”

• Sty 29 / 2016
  • Możliwość komentowania Klasa II z wizytą w domu dla Osób Starszych „Zapiecek” została wyłączona

Klasa II z wizytą w domu dla Osób Starszych „Zapiecek”

W ramach projektu „Rodzic partnerem szkoły” dzieci z klasy II a Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. E. J. Jerzmanowskiego w Wieliczce, wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Myślak i Karoliną Dudek oraz rodzicami, odwiedziły 16 stycznia 2016 r.  Pensjonat dla Osób Starszych „Zapiecek” w Wieliczce.

Tematem spotkania z seniorami było zbliżające się święto babć i dziadków. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawców. Maluchy śpiewały piosenki i recytowały wiersze nagradzane oklaskami babć i dziadków zgromadzonych w świetlicy „Zapiecka”. Swoje przedstawienie drugoklasiści zakończyli odśpiewaniem gromkiego sto lat, do którego przyłączyły się również Panie i obecne na spotkaniu mamy.

Po występie dzieci wręczyły seniorom laurki przygotowane własnoręcznie na zajęciach plastycznych oraz dostarczone przez rodziców świąteczne pierniczki. W Pensjonacie zostawiliśmy również słodki poczęstunek w postaci przygotowanych przez mamy uczniów ciast, które zostały seniorom podane do porannej kawy. Niespodzianka czekała również na dzieci. Po przedstawieniu ze smakiem zjadły babeczki upieczone specjalnie dla nich przez jedną z mam. Od opiekunów pracujących w „Zapiecku”, w podziękowaniu za piękny występ, otrzymały słodkie podarunki.

Mimo początkowej tremy, która zniknęła wraz z pierwszymi oklaskami rozlegającymi się z sali podczas występu, dzieci opuszczały Pensjonat w dobrych humorach.

Mamy nadzieję, że nasz występ, podarunki i słodkości umiliły seniorom ten piątkowy poranek. Dla dzieci taka wspólna wizyta była ciekawym doświadczeniem i cenną lekcją uwrażliwiającą  na obecność wśród nas osób starszych, chorych i samotnych. Nauczyła je również, że takim osobom nawet drobny gest możne sprawić ogromną radość.