„Każdy ma Prawo do wigilijnej kolacji, która przynosi radość”

• Lis 29 / 2016
  • Możliwość komentowania „Każdy ma Prawo do wigilijnej kolacji, która przynosi radość” została wyłączona

„Każdy ma Prawo do wigilijnej kolacji, która przynosi radość”

Kierując się tymi słowami nasi uczniowie z klas VI i V wraz z nauczycielami – pedagogiem szkolnym p. Michałowicz i ks. M. Gizą – opiekunem Szkolnego koła Wolontariackiego wzięli udział w dniu 25 XI 2016 r w Świątecznej Zbiórce Żywności. Zbiórki jedzenia w sklepach organizowane przez Banki Żywności pozwalają dziesiątkom tysięcy Polaków pokazać swe wielkie serca i podzielić się zakupami tak, by zaspokoiły głód ludzi żyjących w trudnych warunkach. Pomoc żywnościowa na święta z magazynów Banków Żywności przekazywana jest lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Dzięki udziałowi w tej akcji uwrażliwiamy naszych uczniów na potrzeby drugiego człowieka i zachęcamy do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości.

Wszystkim Darczyńcom, którzy zapewnili osobom potrzebującym godne, radosne święta jeszcze raz dziękujemy.