Kampania Pomarańczowej Wstążki 2021.

• Lis 22 / 2021
  • Możliwość komentowania Kampania Pomarańczowej Wstążki 2021. została wyłączona

Kampania Pomarańczowej Wstążki 2021.

Tradycyjnie już w dniach 1-19 listopada 2021 nasza szkoła przystąpiła do wielickich działań  w ramach ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, których celem jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnej do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

W ramach na terenie szkoły odbyły się warsztaty w klasach , uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „RÓZNIMY SIĘ PIĘKNIE”.

Nasza uczennica PATRYCJA PALUCH z klasy 5f otrzymała I miejsce  spośród 217 nadesłanych z całej gminy prac. Serdecznie gratulujemy :))

Klasy 1a i 2c  uczestniczyły w „BIEGU PO EMOCJE „. Uczestnicy Pomarańczowego Biegu bawili się doskonale. Każdej drużynie towarzyszyły bajkowe postacie, które dbały o dokładność i porządek w zawodach .Każdy uczestnik biegu otrzymał medal , który wręczały zastępca burmistrza ds. społecznych Agnieszka Szczepaniak oraz dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli UMiG Wieliczka Anna Całka.

Pięknie dziękuję uczniom, wychowawcom, którzy wzięli  udział w tej jakże ważnej kampanii społecznej.

Pedagog szkolny Dorota Michałowicz