Kampania edukacyjne „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

• Mar 05 / 2017
  • Możliwość komentowania Kampania edukacyjne „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” została wyłączona

Kampania edukacyjne „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”, 27 marca 2017 r. uczniowie klas III spotkali się z pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej.  Zgodnie z założeniami programu, że  edukacja najmłodszych pozwala na kształtowanie właściwych postaw i nawyków pozwalających na wykorzystanie potencjału Internetu celem kampanii jest pokazanie uczniom, nauczycielom jak bezpiecznie  i w sposób odpowiedzialny korzystać z internetu.

W trakcie spotkania poprzez prezentację bajki przygotowanej przez pracowników UKE i zabawy plastyczne oraz dyskusję, uświadamiano dzieciom jak bardzo ważne jest korzystanie z Internetu i telefonu komórkowego w sposób przemyślany, ostrożny, a najlepiej, za wiedzą i aprobatą osób dorosłych. Dzieciaki  z wielkim zaangażowaniem opowiadały o ulubionych grach, czy mogą je aktywować samodzielnie, czy pomagają im dorośli. Wykazywały się dużą – jak na swój wiek – wiedzą o internetowych zagrożeniach, chętnie się uczyły i były bardzo ciekawe.

Dorota Michałowicz

www: Mój smartfon – mój mały świat