Język i nowoczesne metody kształcenia drogą do sukcesu naszej szkoły

• Gru 20 / 2016
  • Możliwość komentowania Język i nowoczesne metody kształcenia drogą do sukcesu naszej szkoły została wyłączona

Język i nowoczesne metody kształcenia drogą do sukcesu naszej szkoły

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 było jednocześnie początkiem realizacji unijnego projektu „Język i nowoczesne metody kształcenia drogą do sukcesu naszej szkoły” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Trzynastoosobowa grupa nauczycieli naszej szkoły rozpoczęła przygotowania do odbycia mobilności zagranicznych w Portugalii. Wyjazdy te będą miały charakter szkoleniowy. Pozwolą one na poznanie nowoczesnych metod nauczania, wzbogacenie warsztatu pracy naszych nauczycieli oraz nawiązanie kontaktów o wymiarze międzynarodowym.

Przygotowanie do tego rodzaju wyjazdów składa się z kilku elementów. Jednym z nich jest podniesienie kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego, zwłaszcza kompetencji komunikacyjnych. Nauczyciele biorący udział w projekcie regularnie uczestniczą w kursie języka angielskiego. Doskonalą posiadane umiejętności oraz nabywają nowe. Z pewnością przyczyni się to do efektywnego uczestnictwa w zagranicznych szkoleniach, gdyż są one prowadzone właśnie w języku angielskim.

Kolejnym aspektem przygotowania do mobilności jest poznanie kraju, w którym odbywają się szkolenia zagraniczne (w naszym przypadku wszystkie odbędą się w Portugalii), Nauczyciele także rozpoczęli przygotowania w tym zakresie. Chcemy jak najlepiej poznać ten piękny kraj i dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Relacja ze spotkań przygotowania kulturowego już niebawem. Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia profilu projektu na Facebooku. Adres strony: https://www.facebook.com/Język-i-Nowoczesne-Metody-Kształcenia-Drogą-do-Sukcesu-Naszej-Szkoły-1017023238420918/?fref=ts