Jasełka 2016r

• Gru 26 / 2016
  • Możliwość komentowania Jasełka 2016r została wyłączona

Jasełka 2016r

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Jak corocznie w naszej szkole dzieci organizują przedstawienie bożonarodzeniowe dla całej społeczności szkolnej.

W tym roku uczniowie przedstawili nie tylko historię narodzin Pana Jezusa, ale również historię powstania przedstawień jasełkowych. Pierwsze jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Tak więc bohaterami tegorocznego spektaklu, obok Świętej Rodziny, Trzech Króli, pastuszków, aniołów i zwierząt był św. Franciszek wraz z zakonnikami. Przepiękny śpiew Chóru Anielskiego oraz zabawne dialogi zwierząt zaciekawiły nawet najbardziej wymagających widzów.

Dziękujemy uczniom klas IIIc, IIId, IIIe, ich rodzicom oraz wychowawcom za przygotowanie pięknego i ciekawego widowiska.