INNOWACYJNA I WESOŁA PRZERWA

• Mar 16 / 2016
  • Możliwość komentowania INNOWACYJNA I WESOŁA PRZERWA została wyłączona

INNOWACYJNA I WESOŁA PRZERWA

Od listopada w naszej szkole realizowana jest najnowsza innowacja pod nazwą „Wesoła Przerwa”, skierowana do wszystkich uczniów klas I-III. Jej głównym celem jest zorganizowanie dzieciom różnorodnych form aktywności podczas przerw międzylekcyjnych oraz rozbudzanie zainteresowań poprzez wspólne zabawy, gry, słuchanie muzyki, malowanie oraz czytanie książek.

Każdy dzień tygodnia ma swój szczególny charakter i przeznaczony jest na wybrane formy zabaw. Poniedziałki są dniem gier planszowych i stolikowych, we wtorki odbywa się zaczytana przerwa, w czasie której dzieci zasłuchane są w różne historie i opowiadania, w środę uczniowie mają okazję poznawać tradycyjne zabawy rodem z PRLu, czwartkowe przerwy przeznaczone zostały na muzyczną relaksację, a w każdy piątek na korytarzu powstaje wspólny tworzony na przerwach mural.

Wszystkie zajęcia organizowane w czasie przerw cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i wywołują wśród nich wiele uśmiechu! Wpływają one również na poprawę bezpieczeństwa dzieci w czasie przerw, przy okazji pokazując i ucząc jak przyjemnie i kreatywnie można spędzać wolny czas!

Serdecznie zapraszamy do galerii „Wesołej Przerwy”!