III Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich w Wieliczce.

• Mar 09 / 2022
  • Możliwość komentowania III Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich w Wieliczce. została wyłączona

III Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich w Wieliczce.

„Słowa tworzą rzeczywistość” – pod tym hasłem odbywa się tegoroczna III Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich w Wieliczce. Pierwszy etap odbył się 8 marca, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8e: Weronika Feliks, Mateusz Giżycki, Igor Uszkur i Rafał Horecki. Ich zadaniem była obrona tezy, iż media społecznościowe przynoszą więcej szkód niż korzyści. Zdając sobie sprawę z wielkiego wyzwania, świetnie przygotowani, skutecznie przekonali sędziów debaty oraz zgromadzoną publiczność, iż pomimo wielu pozytywnych stron social media nadal są źródłem wielu problemów. Zgromadzone podczas wielu godzin pracy argumenty, umiejętność prezentowania własnych racji, wieloperspektywicznego spojrzenia na świat oraz skuteczna dedukcja sprawiły, iż ta potyczka słowna stała się prawdziwą ucztą dla ucha. Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że otaczający nas świat nie jest im obojętny, że dostrzegają rzeczywistość w wielu jej aspektach, a ponadto potrafią trafnie ją ocenić, zinterpretować. Już trzydziestego marca wystąpimy w półfinale, a debatować będziemy nad tezą, która brzmi: sportowcy nie powinni manifestować swoich poglądów politycznych, religijnych itp. podczas widowisk sportowych, w których występują.

Naszym zdolnym debatantom życzymy POWODZENIA ! 🙂