II Szkolny Konkurs „Mistrz czytelnictwa”.

• Mar 14 / 2024
  • Możliwość komentowania II Szkolny Konkurs „Mistrz czytelnictwa”. została wyłączona

II Szkolny Konkurs „Mistrz czytelnictwa”.

W naszej szkole odbył się drugi już konkurs pn. „Mistrz czytelnictwa”. Rywalizacja cieszyła się wśród uczniów dużą popularnością, wzbudziła wiele emocji, pytań, zapoczątkowała dyskusję na temat ulubionych książek.
Konkurs dotyczył treści i problematyki lektur „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” oraz „Opowieść wigilijna”. Pytania sprawdzały znajomość informacji na temat świata przedstawionego, umiejętności rozpoznania bohaterów na podstawie wskazanych fragmentów, odczytywania znaczeń zaprezentowanych symboli, określania nauki płynącej z utworu.
Warto dodać, że wszyscy rywalizujący wykazali się bardzo dobrą znajomością wskazanych dzieł literackich – uzyskali wysokie wyniki. Gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom!

Małgorzata Kardas, Natalia Wójcik, Beata Kukiełka