Historia w policyjnym mundurze

• Lis 09 / 2015
  • Możliwość komentowania Historia w policyjnym mundurze została wyłączona

Historia w policyjnym mundurze

Dnia  5 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją dla wszystkich klas. Prelekcje tą poprowadzili funkcjonariusze policji: p. Piotr Lachman i p. Agnieszka Trawińska. Pan Piotr Lachman w ramach akcji „Historia w policyjnym mundurze” przedstawił piękną historię policji od czasów przedwojennych opierając się na wcześniej zorganizowanej w holu przez siebie wystawie różnych ciekawych, zdjęć, pism, okazów np. hełmy, czapki, zbroja itp.

Po przedstawieniu historii uczniowie mieli możliwość przymierzyć zbroję, hełmy, czapki itp.

Pani Agnieszka Trawińska poprowadziła prelekcje na temat zagrożeń internetowych. Była mowa o „Dekalogu cyfrowego obywatela” i o  bezpiecznym korzystaniu z internetu. Poruszany był również ważny problem dotyczący bezpiecznego poruszania się po ulicy i noszenia przez dzieci kamizelek  lub innych elementów odblaskowych.

Spotkanie zakończone zostało wspólnym zdjęciem. Wszyscy wyszli z niego bardziej wyedukowani i  pełni wrażeń.

Bardzo dziękujemy p. Piotrowi Lachmanowi za taką inicjatywę i zorganizowanie oraz przeprowadzenie bardzo ciekawej prelekcji.