Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

• Kwi 25 / 2024
  • Możliwość komentowania Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”. została wyłączona

Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

W dniu 23 kwietnia bieżącego roku w auli Domu Ludowego w Wieliczce uczniowie szkół oraz przedszkoli naszej gminy już po raz jedenasty rywalizowali ze sobą w Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”.

Wydarzenie, zorganizowane przez naszą szkołę, zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Pana Artura Kozioła, Teatru Współczesnego w Krakowie oraz Teatru Groteska. Patronatu medialnego udzieliło Wielickie Centrum Kultury wraz z magazynem „Puls Wieliczki”.

Przegląd nie odbyłby się gdyby nie nasi przychylni sponsorzy. Oto oni:

1. Urząd Miasta i Gminy Wieliczka

2. Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce

3. Teatr Współczesny w Krakowie

4. Teatr Groteska

5. Małopolski Bank Spółdzielczy – oddział w Wieliczce

6. „U Jędrusia” SP. ZO.O.

7. Petmex Company

8. Kopalnia Soli „Wieliczka”

9. Kancelaria Adwokacka Wojciech Glac

10. Fundacja Studio Dono

11. Firma „Hydroland”

12. Grupa „Press Art.” Wieliczka

13. Wydawnictwo Żyznowski z Sierczy

14. Firma Produkcyjno Handlowa Marion

15. Księgarnia Tuliszków

Podziękowania składamy też na ręce Pani Jolanty Merklinger Warwas, która stworzyła projekty graficzne plakatów promujących przegląd, dyplomy dla uczestników oraz Panu Szymonowi Nowakowi z Teatru „Bynajmniej”, który zadbał o nagłośnienie i profesjonalne oświetlenie.

Serdecznie dziękujemy również Rodzicom uczniów z klas I- III, naszej szkoły, którzy zadbali o poczęstunek dla naszych występujących gości. Wszystkie ciasta były pyszne!

W skład jury naszego przeglądu weszły Pani Ilona Buchner– reprezentująca Teatr „Groteska” oraz Pani Natalia Niemiec– reprezentująca Teatr Współczesny w Krakowie

W przeglądzie wzięło udział 11 zespołów, w tym 190 uczestników z kilkunastu placówek z całej Gminy. W kategorii przedszkola rywalizowało ze sobą 6 zespołów, natomiast w klasach I –III -5 grup. W przerwach pomiędzy przedstawieniami występowali utalentowani uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Pani Magdaleny Baran.

Komisja Konkursowa za najlepsze uznała następujące zespoły teatralne:

LAUREACI (wśród oddziałów przedszkolnych)

I MIEJSCE Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej z OI nr 4 w Wieliczce ze spektaklem pt: „Przygoda w bibliotece”, pod kierunkiem Pań: Sabiny Gawędy, Joanny

Przybyło, Magdy Stryszowskiej, Justyny Kowalik, Moniki Górskiej-Pająk oraz Agaty Czopik.

II MIEJSCE Przedszkole Samorządowe nr 5 w Wieliczce im. Brata Alojzego Kosiby z przedstawieniem pt. „W królestwie kotów”, pod kierunkiem Pani Katarzyny Zwiercan i Pani Barbary Janczyk.

III MIEJSCE Niepubliczne Centrum Edukacji Przedszkolnej „Motylkowo” w Małej Wsi z przedstawieniem pt. „Brawo Szewczyku- zwierząt pomocniku”, pod kierunkiem Pani Katarzyny Porębskiej.

WYRÓŻNIENIE Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliczce z przedstawieniem pt. „Kopciuszek” pod kierunkiem Pani Katarzyny Kopiniak oraz Pani Natalii Wojtas.

LAUREACI (wśród klas I – III)

I MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 6 w Wieliczce z przedstawieniem „Alicja w krainie czarów”, pod kierunkiem Pani Anny Zalewskiej oraz Pani Marty Czuczwary

II MIEJSCE Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy z spektaklem pt. „Brzydkie Kaczątko”, pod kierunkiem Pani Iwony Sampolskiej oraz Pani Barbary Malawskiej.

III MIEJSCE Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Podstolicach z przedstawieniem pt. „Zostań przyjacielem przyrody-Eko kapturek”, pod kierunkiem Pani Angeliki Baran.

INYWWIDUALNE WYRÓŻNIENIA ZA KREACJE AKTORSKIE

1. Maja Pająk (Jaskółka)

2. Magdalena Mysza (Kopciuszek)

3. Aniela Czubak (Dzwoneczek)