EuroWeek – to jest to !

• Maj 05 / 2015
  • Możliwość komentowania EuroWeek – to jest to ! została wyłączona

EuroWeek – to jest to !

W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Zadowolenie dzieci z ubiegłorocznego wyjazdu  było motorem napędzającym nauczycielki naszej szkoły do ponownego zorganizowania turnusu do Długopola Zdroju. Dziesiątka uczniów z klas szóstych brała czynny udział w zajęciach pozwalających młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Wszystkie warsztaty odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata w formie interaktywnych ćwiczeń i gier symulacyjnych. Uczestnicy świetnie się bawili na porannych ćwiczeniach podnoszących energię grupy, wszelkiego rodzaju zabawach, tańcach i ciekawych prezentacjach o kulturze innych narodów. Największym wyzwaniem okazało się zadanie „Mission Impossible”, w którym uczniowie wspólnymi siłami mieli podołać dziesięciu, wydawać by się mogło, niewykonalnym zadaniom. Oprócz oczywistej korzyści płynącej z udziału w obozie, czyli umiejętności komunikowania się w języku angielskim, uczniowie zauważyli, jak ważna jest praca w grupie i dążenie do wspólnego celu. Dowiedzieli się także na czym polega wolontariat. Wszyscy uczestnicy obozu z naszej szkoły zasługują na pochwałę. Wyróżniali się kreatywnością, poczuciem humoru i niegasnącą energią.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z obozu umieszczonej w galerii.

Elżbieta Czechowska

Sylwia Wąsik