Europejskie Święto Rodziny

• Cze 02 / 2015
  • Możliwość komentowania Europejskie Święto Rodziny została wyłączona

Europejskie Święto Rodziny

Dzień Rodziny i Radości to połączenie celebracji wielkich rodzinnych uroczystości, tj. Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami, mogli bawić się  podczas festynu zorganizowanego przez Dyrekcję, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Uroczystość  dedykowana była wszystkim tym, którzy sprawiają, że  każdy nowy dzień wypełniony jest przez miłość.  Już po raz kolejny spotkaliśmy się po to, by pokazać dobre serce i chętnie wspomóc rehabilitację Matuszka Biela, ucznia klasy 5a. Aby uhonorować ogromną rolę, jaką pełni rodzina w życiu każdego z nas, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Tegoroczny festyn miał nieco zmienioną formułę- 29 maja świętowaliśmy po europejsku! Program artystyczny wiązał się z poszczególnymi krajami Europy. Cała impreza rozpoczęła się od niezwykle efektownej defilady uczniów klas I-III, którzy byli ubrani w stroje  reprezentujące poszczególne kraje, a następnie prezentowali tańce z wybranych państw „starego” kontynentu.  Występy taneczne przeplatane były wokalnymi prezentacjami grup z Oddziału Przedszkolnego.

Uroczystość została tak zorganizowana, aby umożliwić całym rodzinom wspaniałą, wspólną zabawę. Przygotowano konkurs na najliczniej przybyłą rodzinę, konkurs EUROSONG, w którym nasi uczniowie wraz z rodzicami zaprezentowali wspólnie piosenki z różnych zakątków Europy. Ich występy spotkały się z gorącym aplauzem. Ponadto w trakcie trwania imprezy można było skorzystać z wielu stanowisk animacyjnych i sportowych, przejechać się na koniku, a  także odbyć pełną wrażeń podróż na motocyklu. Dla smakoszy przygotowane zostały stanowiska kulinarne, na których można było posilić się kiełbaską z grilla i pysznym, domowym ciastem. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych gości. Mogli oni również skorzystać z  zajęć i konkursów, zorganizowanych przez Ochotniczą Grupę Medyczną, kupić wspaniałe, ręcznie robione produkty z filcu oraz wziąć udział w loterii fantowej. Najmłodsi mieli możliwość zabawy na dmuchańcach, trampolinie oraz spróbować swych sił w walce sumo.  Jedno jest pewne- nikomu nie mogło się nudzić!

Serdecznie dziękujemy  sponsorom i organizatorom, którzy sprawili, że Dzień Rodziny i Radości na długo pozostanie w naszej pamięci.