ECO WARSZTATY.

• Mar 21 / 2024
  • Możliwość komentowania ECO WARSZTATY. została wyłączona

ECO WARSZTATY.

Uczennice z klasy 7c w składzie Lena Burmer, Nina Burmer i Ania Zimowska przeprowadziły ECO WARSZTATY dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 3b. Dziewczynki wykonały prezentację, w której zwracały uwagę głównie na problemy związane z segregacją odpadów, a w szczególności z wszechobecnym plastikiem, który zalega nie tylko na wysypiskach, ale także w morzach i oceanach.

Następnie młodsi uczniowie, wiedzę teoretyczną na temat właściwej segregacji odpadów, mogli sprawdzić w praktyce, segregując przygotowane przez starsze koleżanki „śmieci”. Uczniowie chętnie zadawali pytania starszym koleżankom na tematy związane z ekologią. Dzięki prowadzeniu działań edukacyjnych, uczniowie naszej szkoły kształtują postawy proekologiczne ze szczególnym ukierunkowaniem na życie codzienne oraz lokalne otoczenie. Dzieci z klasy 3b poprzez zabawę utrwaliły dobre nawyki dotyczące właściwej segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii.