Dzień Pitagorasa w kl. IV-VI

• Sty 18 / 2016
  • Możliwość komentowania Dzień Pitagorasa w kl. IV-VI została wyłączona

Dzień Pitagorasa w kl. IV-VI

15 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Pitagorasa. Przedstawiciele z klas IV- VI rozwiązywali krzyżówki matematyczne, sudoku, piramidę trójkątną, magiczny kwadrat i inne łamigłówki. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne rozwiązując zadania na tablicy multimedialnej, natomiast miłośnicy poezji mogli zmierzyć się z wierszem o ułamkach zwykłych. „Młodzi matematycy” pracowali w twórczej atmosferze, rozwijając posiadane umiejętności i poszerzając swoją wiedzę. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał „matematyczny” upominek. Dzień Pitagorasa w naszej szkole, jak zawsze stał się okazją do ukazania znaczenia matematyki w naszym życiu i zainteresowania uczniów „królową nauk”.

Do zobaczenia za rok!