Dzień Odkrywcy Przyrody w klasach IV -VI

• Paź 31 / 2016
  • Możliwość komentowania Dzień Odkrywcy Przyrody w klasach IV -VI została wyłączona

Dzień Odkrywcy Przyrody w klasach IV -VI

27 października, jak co roku w naszej szkole  został  zorganizowany DZIEŃ PRZYRODNIKA. Warsztaty dla  uczniów klas  IV – VI   rozbudzają w dzieciach zainteresowanie otaczającym je światem. Tym razem, klasy czwarte odkrywały tajemnice mikroskopowania z klubem naukowym „Szkiełko i Oko”. Poznały budowę mikroskopu  oraz jego historię. W części praktycznej uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe z cebuli, moczarki kanadyjskiej oraz włosa ludzkiego. Uczniowie klas piątych, rozwiązywali zadania dotyczące map.  Mieli okazję sprawdzić znajomość swojej orientacji w terenie. W drugiej części dzieci, pracując w grupach zgłębiali tajemnice ciała ludzkiego, układały puzzle tematyczne, a także analizowały model ciała ludzkiego rozkładając go na części. Wszyscy świetnie radzili sobie z zadaniami, współpraca w grupach przebiegała burzliwie i  owocnie. Zajęcia zakończyły się projekcją  filmu animowanego przybliżającego budowę szkieletu ludzkiego. Klasy szóste natomiast, uczestniczyły w pokazach eksperymentów,  które przeprowadziły panie z Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”.  Wszystkie doświadczenia pozwoliły uczniom zgłębić tajniki jednego z czterech żywiołów-ognia. Zajęcia te były świetną okazją do łączenia wiedzy o otaczającym świecie z wiedzą naukową z zakresu chemii, fizyki i przyrody. Wiele entuzjazmu wzbudziły eksplozje, samozapłony i kolorowe płomienie.  Uczestnicy otrzymali słodycze i drobne upominki.

Dzień Przyrodnika wpisuje się w nasz szkolny system pracy z uczniem utalentowanym, stwarzając miłośnikom natury możliwość  odkrywania praw, rządzących światem przyrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Małgorzata Sznajder