DZIEŃ MATEMATYKA 2016

• Mar 15 / 2016
  • Możliwość komentowania DZIEŃ MATEMATYKA 2016 została wyłączona

DZIEŃ MATEMATYKA 2016

Dzień Matematyka odbył się w klasach I-III dn. 10 lutego. Myślą przewodnią tegorocznego Dnia Matematyka były figury geometryczne. Punktem wyjścia był wiersz Danuty Wawiłow pt. „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”,  wprowadzająca  uczniów w świat figur geometrycznych. Później uczniowie poszukiwali figur w otaczającym świecie i układali tangramy, czyli tradycyjne chińskie łamigłówki geometryczne, znane w Chinach już od 3000 lat. Następnie dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością tworząc w grupach prace plastyczne złożone z różnorodnych figur geometrycznych, które ozdobiły szkolny korytarz. Pod koniec dnia uczniowie zmierzyli się z krótkim sprawdzianem, który wyłonił najlepszych klasowych matematyków. Kolejnym etapem były zmagania klasowych matematycznych liderów o tytuł Mistrza Matematyki na każdym poziomie wiekowym. Walka okazała się zacięta, kilkoro uczniów otrzymało maksymalną liczbę punktów (pomimo trudnego testu). Świadczy to o tym, że mamy wielu uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie. A oto oni: tytuł Mistrza Matematyki klas pierwszych otrzymali Jan Antoniewski Ia i Stanisław Malawski Ic, a Vice Mistrzem Artur Hołysz Ib, Magdalena Ciesielska Id i Jan Banaszkiewicz Ie; tytuł Mistrza Matematyki klas drugich zdobyli Tomasz Pietras IIb, Kamil Klimczak IId, Mateusz Kochanowski IIb i Maja Mleczko IIc; w klasach trzecich Mistrzami Matematyki  zostali Bartosz Mrugała IIId, Artur Szczurowski IIIc oraz Piotr Bilski IIIc. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.