Dzień gier i zabaw logicznych

• Gru 18 / 2019
  • Możliwość komentowania Dzień gier i zabaw logicznych została wyłączona

Dzień gier i zabaw logicznych

Dzień gier i zabaw logicznych.

W czwartek 5 grudnia 2019r  zorganizowano w naszej szkole „Dzień  gier i zabaw logicznych”. W tym dniu uczniowie klas I-III mogli zagrać w swoje ulubione gry z kolegami. Jak wiadomo gry planszowe są zabawą, a zarazem świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania odpowiednich postaw u dzieci. Pełnią między innymi funkcję kształcącą, poznawczą, motywacyjną, integracyjną, wychowawczą i terapeutyczną. Szczególną rolę pełnią zaś gry planszowe, które rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i rozwijają zainteresowania. Uczniowie z radością prezentowali swoje lubione gry  kolegom ale też chętnie poznawali gry swoich kolegów. Wszyscy świetnie się bawili.