DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Sty 07 / 2017
  • Możliwość komentowania DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO została wyłączona

DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W tym roku szkolnym nasi najmłodsi uczniowie – dzieci z oddziałów 0a, 0b i 0c – wzięli udział w okolicznościowych lekcjach językowych o tematyce kulturowej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W ramach zajęć dzieci oglądnęły prezentację multimedialną dotyczącą różnych sposobów i zwyczajów  przeżywania tego wyjątkowego czasu w różnych zakątkach świata. Uczniowie mieli również okazję zaprojektować i wykonać swoje świąteczne choinki – „My Christmas Tree” z wykorzystaniem uprzednio przygotowanego wraz z Rodzicami barwnego, papierowego konfetti. Pracami plastycznymi zostały udekorowane przedszkolne szafeczki. Na korytarzu zapanował wyjątkowy zimowo-świąteczny nastrój.

W ramach Dni Języka Angielskiego w klasach młodszych odbył się cykl zajęć o tematyce „Thanksgiving Day” – poświęcony tradycyjnemu świętu dziękczynienia  obchodzonemu m.in. w Stanach Zjednoczonych. Zajęcia w klasach trzecich zaowocowały twórczymi pracami plastyczno – technicznymi, jak również uwrażliwiły uczniów na rozmaite aspekty wielokulturowości społeczeństwa. Po przeprowadzonym projekcie uczniowie zmagali się z niełatwymi zadaniami sprawdzającymi stopień opanowania treści kulturowych: krzyżówką, plątaniną literową oraz tekstem z lukami. W każdej z pięciu klas trzecich wyłoniono „Talenty Językowe”, które w ogólnej klasyfikacji prezentują się następująco:

I miejsce: Dorota Cabaj (3a), Jan Kadłubowski (3b)

II miejsce: Kamil Klimczak (3d), Jakub Janas (3d) Maja Misiołek (3d)

III miejsce: Bartosz Pulak (3c)

Wyróżnienie: Karolina Bąbała (3e)

Wszystkich uczestników językowej rywalizacji nagrodzono dyplomami i wykonano pamiątkowe zdjęcie. Organizatorzy – Pani Agnieszka Kosińska i Pani Anna Rybus gratulują laureatom wysokich wyników, a wszystkim uczniom dziękują za aktywność na zajęciach i zaangażowanie.