Dlaczego nie warto pić alkoholu? -zajęcia warsztatowe w naszej szkole.

• Kwi 19 / 2024
  • Możliwość komentowania Dlaczego nie warto pić alkoholu? -zajęcia warsztatowe w naszej szkole. została wyłączona

Dlaczego nie warto pić alkoholu? -zajęcia warsztatowe w naszej szkole.

15 kwietnia, w klasach 6d i 7f odbyły się zajęcia pt. „Debata profilaktyczna”. Była to realizacja programu rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji , który ma charakter „krótkiej interwencji profilaktycznej w grupie”. W zajęciach wykorzystano metody aktywne odwołujące się do dialogu motywującego. Scenariusz zajęć składał się z logicznie powiązanych ze sobą elementów, które miały charakter dyskursu. Zajęciom sprzyjała twórcza i pozytywna atmosfera, a także zabawa, dzięki której nasza młodzież mogła swobodnie wypowiadać się i oceniać rzeczywistość. Inicjatywę zajęć zawdzięczamy Wielickiemu Centrum Profilaktyki. Warto dodać, że nasze warsztaty poświęcone zagrożeniom płynącym ze spożywania alkoholu, zbiegły się z Światowym Dniem Trzeźwości.