Czwórkowe Wielkie Dionizje

• Gru 28 / 2015
  • Możliwość komentowania Czwórkowe Wielkie Dionizje została wyłączona

Czwórkowe Wielkie Dionizje

11.12.2015r. w naszej szkole miał miejsce wielki zlot mitycznych bogów, herosów i bohaterów. Po dokładniejszej obserwacji i analizie jednoznacznie stwierdzono, iż ich pochodzenie nie było antyczne, lecz tutejsze, czwórkowe, co więcej, konsekwentnie istoty te uczęszczały do klas piątych. Wszyscy uczniowie, posiadający mityczne stroje oraz atrybuty, a także ambrozję i nektar pochodzenia ziemskiego (owoce i soki) podczas długiej przerwy udali się w wielkim orszaku na górny korytarz, by przy dźwiękach greckiej zorby prezentować się pozostałym uczniom, częstować ich zdrową żywnością oraz opowiadać mityczne historie, niejednokrotnie mrożące krew w żyłach zwykłych śmiertelników. Wydarzenie to  spotkało się w dużym entuzjazmem, dawało też możliwość podsumowania wiedzy o mitycznych postaciach oraz zapoznawania uczniów młodszych klas ze światem greckich wierzeń.

Przebieg parady  został udokumentowany na zdjęciach, więc zapraszamy do galerii!