Czwórka świeci odblaskowym przykładem!

• Paź 28 / 2017
  • Możliwość komentowania Czwórka świeci odblaskowym przykładem! została wyłączona

Czwórka świeci odblaskowym przykładem!

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zorganizowali w październiku Odblaskowy Pochód połączony z Odblaskowym Sprzątaniem Świata. Wszyscy uczniowie wyruszyli spod szkoły w kierunku Parku Adama Mickiewicza w Wieliczce. Uczestnicy pochodu wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe i inne odblaskowe elementy oraz własnoręcznie przygotowane znaki, przypominające kierowcom i  pieszym o potrzebie zachowania bezpieczeństwa na drogach.

Po dotarciu do Parku Adama Mickiewicza uczniowie przystąpili do Odblaskowego Sprzątania Świata. Z uśmiechami na twarzach promowali nie tylko noszenie odblasków, ale swoim przykładem przypominali wszystkim o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i nie zaśmiecanie Ziemi.

Podczas trwania odblaskowego pochodu uczniowie rozdawali napotkanym przechodniom ulotki informujące o tym, jak ważne jest noszenie odblasków oraz przekonywali, że mogą one uratować życie pieszym. Odblaskowy Pochód pierwszoklasistów wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród pieszych i kierowców. Mamy nadzieję, że przyczynił się on do poprawy bezpieczeństwa na ulicach Wieliczki, a Odblaskowe Sprzątanie Świata zachęciło wszystkich spacerowiczów do noszenia odblasków i dbania o naszą wspólną przyrodę.