:::: MENU ::::

„Czwórka” po raz kolejny na POMARAŃCZOWO.

  • Lis 17 / 2023
  • Możliwość komentowania „Czwórka” po raz kolejny na POMARAŃCZOWO. została wyłączona
Aktualności

„Czwórka” po raz kolejny na POMARAŃCZOWO.

      Tradycyjnie już nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w wielickiej Kampanii Pomarańczowej Wstążki, Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Klucz do wewnętrznej mocy” i jak co roku zwracała uwagę na ważny temat przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania im.

Szczególnym dniem był dla nas czwartek, 16 listopada, kiedy odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele wielickiego MGOPS-u i poprowadzili warsztaty, podczas których uczniowie klas zerowych spotkali się ze słoniem Elmerem i poznali jego wewnętrzne moce. Przedstawicielki MGOPS-u rozmawiały także z dziećmi o tym jakie mają prawa i zachęciły je do stworzenia wspólnego „pudełka mocy”, w którym każde z dzieci umieści swój klucz. Był to też dzień, w którym nasza szkoła w szczególny sposób włączyła się w Kampanię i przybrała kolor pomarańczowy, a wejście do szkoły przyozdobiły prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów o tematyce związanej z Kampanią!

W ramach tegorocznych działań uczestniczyliśmy także w innych wydarzeniach. Uczniowie klas zerowych wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Stop obojętności #Reaguj”, w którym w kategorii „Przedszkola” jedno z wyróżnień otrzymała Uczennica klasy 0A naszej szkoły – Helena Ćwiklińska. Dyplom oraz nagrodę odebrała podczas „pomarańczowego dnia” w naszej szkole z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Myślak oraz przedstawicielek MGOPS-u. Również pozostałe dzieci, które wykonały prace na konkurs otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Uczniowie klasy 3C wzięli w dniu 3 listopada udział w grze profilaktyczno-edukacyjnej „Mam tę moc… Wszystko czego potrzebuję jest we mnie” w Parku Adama Mickiewicza. W trakcie gry uczniowie zdobywali sprawności – wewnętrzne moce, które pomagały im m.in. we wzmacnianiu poczucia własnej wartości czy rozwijaniu umiejętności współpracy i rywalizacji, a także nauce wzajemnego szacunku.

W wielu klasach odbyły się w tym czasie warsztaty i spotkania poruszające tematykę przeciwdziałania przemocy wobec najmłodszych.

Kampania Pomarańczowej Wstążki jest organizowana co roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce w dniach 1-19 listopada. Jej symbolem jest wstążka w ostrzegawczym kolorze pomarańczowym opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” („Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem!”), mająca zwracać uwagę na wszelkie przejawy przemocy wobec najmniejszych i najsłabszych.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z wszystkich wydarzeń, w których uczestniczyli Nasi Uczniowie!

Top
Facebook
Facebook
Wielkość czcionki
Kontrast