Cegiełka do cegiełki

• Paź 26 / 2015
  • Możliwość komentowania Cegiełka do cegiełki została wyłączona

Cegiełka do cegiełki

Zasłużone groby ludzi zasłużonych dla Wieliczki i okolicy nie mają już swoich opiekunów. Niszczeją cenne pomniki cmentarne, sypią się piaskowce z obelisków, odpadają elementy rzeźbionych aniołów.

Dostrzegają to uczniowie z małego i dużego samorządu uczniowskiego naszej szkoły i chcą temu smutnemu procesowi przeciwdziałać. Do współpracy zapraszają wszystkich: swoich kolegów, koleżanki, nauczycieli i innych ludzi, którzy kochają swoje  miasto.

Z inicjatywy samych uczniów naszej szkoły powstały cegiełki o wartości symbolicznej złotówki. Pieniądze z tegorocznej kwesty zostaną przeznaczone na odnowę zabytkowych grobów na Wielickim Cmentarzu.

Warto wesprzeć tę inicjatywę, warto okazać szacunek i pamięć dla nieżyjących. Warto budować i ocalać od zapomnienia.