W dzisiejszym wpisie prezentujemy wrażenia z lektury Zuzanny Konieczny, która zredagowała notę edytorską książki Nie wiem, gdzie jestem Gayle`a Formana.
Wyobraź sobie, że stoisz w środku miasta – miasta, które dobrze znasz, czyli na pozór jest bezpiecznie,
a jednak nie wiesz, dokąd pójść, co powiedzieć rodzinie. Wszystko, co do tej pory było normalne,
z czym budziłeś się codziennie rano lub koło kogo, teraz staje się celem oddalonym od Ciebie
o tysiące kilometrów. Potrafisz sobie to wyobrazić? Raczej nie, nikt nie potrafi, dopóki się to nie stanie…, ale wtedy to już rzeczywistość, a nie wyobraźnia.
Właśnie w takiej rzeczywistości znaleźli się bohaterowie książki Nie wiem gdzie jestem.
Freya jako młoda, wspinająca się po szczeblach sławy wokalistka, ma wydać nową płytę, ale traci głos. Wie, że jeśli zawiedzie to straci wszystko.
Nathaniel przyleciał do Nowego Jorku z jednym plecakiem, tak naprawdę nie ma planu ani tym bardziej nic do stracenia.
Troje różnych osób, poglądów, a jednak łączy ich jedna myśl, która pojawia się w głowie każdego z nich nie wiem, gdzie jestem…
Bardzo dziękuję autorce za przedstawienie świata bohaterów z perspektyw trzech różnych osób – dopiero wtedy możemy zobaczyć, jak różnią się nasze spojrzenia na te same sprawy. My nigdy nie wiemy dokładnie, co kto przeszedł i co doprowadziło go do miejsca, w którym teraz go spotykamy i jakiego spotykamy. Dzięki tej powieści możemy zobaczyć ogromne ilości niewypowiedzianych słów, nieprzemyślanych decyzji, uczuć i emocji, które zmieniają się z minuty na minutę i decydują
o tym, kim jesteśmy.
Zuzanna Konieczny kl. 8b