Bezpromilowo

• Paź 22 / 2018
  • Możliwość komentowania Bezpromilowo została wyłączona

Bezpromilowo

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w Małopolską Kampanię Społeczną „No Promil – No Problem”,  by zaprotestować przeciwko zwyczajowi wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych. Tegoroczna XI edycja łączy się tematycznie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i realizowana jest przy wsparciu finansowym przyznanym w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowy Instytut Wolności  – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

Na terenie szkoły zostaną podjęte różnorodne działania wychowawczo-profilaktyczne w tym obszarze: warsztaty, akcje plakatowe, happening, itp. przy aktywnym udziale Samorządu Uczniowskiego. Już teraz w imieniu organizatorów kampanii zapraszamy naszych uczniów do  udziału w konkursie indywidualnym „No Promil No Problem 2018”.

Koordynator kampanii na terenie szkoły

Dorota Michałowicz – pedagog szkolny

www.bezpromilowo.pl