Akcja „Zdrowe Śniadanie”

• Cze 04 / 2016
  • Możliwość komentowania Akcja „Zdrowe Śniadanie” została wyłączona

Akcja „Zdrowe Śniadanie”

Propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży jest jednym z zadań priorytetowych w naszej szkole. Dlatego też uczniowie klasy 5d wyszli z inicjatywą zorganizowania akcji „Zdrowe Śniadanie”, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na to, aby większą uwagę przywiązywali do tego, co jedzą.

Obierając sobie za hasło stwierdzenie „Jestem tym, co jem” w dniu 31 maja zaopatrzeni w fartuszki i uzbrojeni w sztućce uczniowie przystąpili do realizacji projektu. Towarzyszyli im także reprezentanci rodziców, którzy chętnie angażowali się w pomoc młodym kucharzom. Po dwóch godzinach wytężonej pracy, powstało zdrowe śniadanie, pełne kolorów i witamin, na którego degustację zostali zaproszeni uczniowie klas piątych. Mieli oni możliwość nie tylko posmakowania kanapek, ale także zapoznania się z przygotowaną przez uczniów prezentacją multimedialną, która w zabawnej firmie przypomniała, jak należy się zdrowo odżywiać.
Inicjatywa klasy 5d była możliwa do zrealizowania m.in. dzięki pomocy Rady Rodziców. Spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno kucharzy, jak i degustatorów. Była świetną okazją do integracji zespołu klasowego, kształciła umiejętność dobrej organizacji pracy własnej i innych.