„Afrykańska przygoda” po I miejsce

• Gru 04 / 2016
  • Możliwość komentowania „Afrykańska przygoda” po I miejsce została wyłączona

„Afrykańska przygoda” po I miejsce

2 grudnia 2016r. odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Afrykańska przygoda”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce. Do zmagań poświęconych zagadnieniom z lektury Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” przystąpiło wiele reprezentacji z różnych szkół w naszej gminie.

Poszczególne stacje zadaniowe sprawdzały nie tylko znajomość treści lektury, ale także wiedzę o  geografii Afryki, umiejętność logicznego myślenia, tworzenia rozmaitych form wypowiedzi oraz pracy zespołowej. Po 80 minutowych zmaganiach wynik konkursu był jednoznaczny- nasi uczniowie po raz kolejny okazali się najlepszymi znawcami powieści. Dodać w tym miejscu należy, iż jest to trzeci z rzędu triumf uczniów SP4 w tym konkursie, co napawa nas wielką dumą!

Zaszczytne I miejsce przypadło w udziale uczniom naszej szkoły, Patrycji Cieśli i Stanisławowi Zarańskiemu, z klasy 6a.

Gorąco gratulujemy  zwycięzcom!

Elżbieta Ryznar