Spotkania autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem.

• Maj 08 / 2023
  • Możliwość komentowania Spotkania autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem. została wyłączona

Spotkania autorskie z pisarzem Wiesławem Drabikiem.

4 maja 2023 roku gościliśmy w naszej szkole pisarza Wiesława Drabika, który spotkał się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i uczniami klas pierwszych. Były to już kolejne spotkania autorskie zorganizowane w tym roku szkolnym. Wcześniej naszymi gośćmi byli Katarzyna Ryrych i Marek Michalak.

Pan Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu książek dla dzieci ukazujących się od 1995 roku w kilku wydawnictwach, m.in. „Skrzat”, „Siedmioróg” i „Wilga”. Książki Pana Wiesława Drabika to pełne humoru wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych oraz rodziców czytającym swym pociechom. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Kocie łakocie”, „Łakomczucha”, „Mała mYSZ skacze, czyli myszomania”. Seria książek „Dawno temu …” promuje mniejsze i większe miejscowości – Małe Ojczyzny. W 2022 roku Wydawnictwo „Skrzat”  w serii „Bajki Drabika” wznowiło kilkanaście wydanych wcześniej bajeczek autora.

Spotkania miały bardzo żywiołowy charakter. Dzieci z typową dla swojego wieku ciekawością i spontanicznością zaangażowały się w konkursy zaproponowane przez autora. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana naklejką i brawami, a do imienia dziecka pisarz układał śmieszną, wierszowaną rymowankę. Zwycięzcy konkursów otrzymali w nagrodę książeczki. Dzieci w naturalny sposób prowadziły dialog z autorem. Nasz Gość opowiadał o tym, jak został pisarzem. Prezentował swoje książki i czytał ich fragmenty. Nie zabrakło również pytań zadawanych autorowi licznie i chętnie.

Po spotkaniach była możliwość zakupienia książeczek pisarza i otrzymania autografu. Jesteśmy przekonane, że te wydarzenia czytelnicze pozostaną w pamięci dzieci na długo.

Dziękujemy za udział w spotkaniach,

organizatorki:

Sylwia Wąsik, Małgorzata Jastrzębska, Ewa Merklinger