6C promuje bezpieczeństwo na drodze w programie radiowym!

• Wrz 21 / 2021
  • Możliwość komentowania 6C promuje bezpieczeństwo na drodze w programie radiowym! została wyłączona

6C promuje bezpieczeństwo na drodze w programie radiowym!

Na początku września uczniowie naszej klasy uczestniczyli w warsztatach na temat bezpieczeństwa na drodze oraz audycji radiowej stacji Motoradio24. Zajęcia i nagranie odbyły się w Rowerowym Miasteczku Ruchu Drogowego w Wieliczce.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo istotne – doskonale o tym wiemy, dlatego utrwaliliśmy swoje wiadomości podczas zajęć z policjantem. Powtórzyliśmy informacje na temat zachowania się przed przejściem dla pieszych, przestrzegania oznaczeń sygnalizacji świetlnej oraz znaczenia poszczególnych znaków drogowych.

Po warsztatach odpowiedzieliśmy na kilka pytań dziennikarza radiowego. Mówiliśmy o tym jak w szkole, podczas godzin wychowawczych, utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podkreślaliśmy jak ważne są lekcje techniki, podczas których kształciliśmy umiejętności i poznawaliśmy wiedzę niezbędną do zdobycia karty rowerowej. Dziś niektórzy z nas to wykwalifikowani uczestnicy ruchu drogowego.

Spotkanie okazało się doskonałą lekcją bezpieczeństwa, ale także zajęciami doskonalącymi umiejętność prezentowania opinii na żywo w programie radiowym.

Dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Uczniowie klasy 6c wraz z opiekunkami