Pomarańczowa wstążka 2020

• Lis 24 / 2020
  • Możliwość komentowania Pomarańczowa wstążka 2020 została wyłączona

Pomarańczowa wstążka 2020

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Symbolem Kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy i zwracający uwagę. Ponieważ przemoc przybiera różne formy i oblicza, co roku kampania opatrzona jest innym hasłem przewodnim.  W tym roku  hasłem przewodnim jest  Lubię ! Szanuję! Akceptuję !.

Tradycyjnie już  nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w tym wydarzeniu , aby nagłośnić  ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży.  Wychowawcy klas otrzymali materiały do przeprowadzenia warsztatów profilaktycznych z uczniami .

Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zgodnym z hasłem kampanii.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom , którzy zaangażowali się w tegoroczne działania kampanijne .

Pedagog szkolny Dorota Michałowicz