2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

• Kwi 06 / 2022
  • Możliwość komentowania 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. została wyłączona

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc
i wykluczenie. Solidaryzując się z osobami ze spektrum uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w „Niebieskim Spacerze” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwijanka w Wieliczce. Wspólny spacer miał miejsce 4 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni byli w niebieskie balony,  chorągiewki, nie zapomnieli również o niebieskim elemencie stroju w tym dniu. To właśnie niebieskim kolorem wyrażamy swoją solidarność z osobami z autyzmem. Był to wyjątkowy, niebieski dzień!