Otwarcie „Ogrodu zmysłów”

• Paź 19 / 2017
  • Możliwość komentowania Otwarcie „Ogrodu zmysłów” została wyłączona

Otwarcie „Ogrodu zmysłów”

W sobotę, 14.10.2017r. odbyło się w naszej szkole wspólne sadzenie roślin w „Ogrodzie Zmysłów”. Środki na zagospodarowanie terenu uzyskano w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego. Ogród ma nie tylko cieszyć oko,ale przede wszystkim ma być miejscem, w którym uczniowie wraz z nauczycielami będą realizować zajęcia terapeutyczne z elementami hortiterapii. Zaprojektowano w nim ścieżkę sensoryczną, „błotną kuchnię” oraz hotel dla owadów. W przyszłości ma stanąć altana, w której można będzie przeprowadzać lekcje przyrody, biologii i inne zajęcia edukacyjne. Wszyscy przybyli rodzice wraz ze swoimi pociechami sadzili rośliny zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali poczęstunek i zorganizowali grilla. Każdy mógł po pracy poczęstować się, odpocząć i posłuchać muzyki. Atrakcji nie zabrakło także dla dzieci: zabawy plastyczne, ruchowe, które zakończyły się wręczeniem drobnych upominków. Podczas imprezy nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego placu zabaw połączone z przecięciem wstęgi przez przedstawiciela Rady Rodziców, Uczniów i Dyrektora szkoły.  Był to czas wspólnej pracy, zabawy i integracji.