XVI Dzień Papieski

• Paź 18 / 2016

XVI Dzień Papieski

W niedzielę 9.października. br. obchodziliśmy XVI Dzień Papieski. Tegorocznemu Dnu Papieskiemu towarzyszył hasło: Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia. Hasło to nawiązywało do trwającego już w Kościele Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka oraz do Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie a które przypomniały nam, że „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”
Z racji wspominanego już Dnia Papieskiego 18. października br. uczniowie z naszej szkoły tworzący teatr Abrakadabra działający przy Klubie Otwartym pod przewodnictwem Pani Beaty Szewczyk i ks. Sławomira Głuszka przygotowały przedstawienie pt. Lolek w ciszy Niepokalanej. Reporterska relacja babci i wnuczki przeniosła nas w czas narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Najmłodsze lata życia Karola Wojtyły upłynęły w cieniu śmierć mamy Emilii, co w przedstawieniu zostało przedstawione w formie wzruszającej pantominy. Akcja przedstawienia przeniosła nas także do innych wydarzeń oraz sakramentów, które odbiły wyraźnie piętno na duchowości przyszłego papieża.
Dobrze odegrane role, ciekawa scenografia, prezentacja multimedialna, dźwięk sprawiły, że przedstawienie było prawdziwym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla publiczności, za co ci pierwsi otrzymali gromkie brawa.

Ks. Sławomir Głuszek