Spotkania autorskie z pisarką Katarzyną Keller.

• Wrz 30 / 2024
  • Możliwość komentowania Spotkania autorskie z pisarką Katarzyną Keller. została wyłączona

Spotkania autorskie z pisarką Katarzyną Keller.

W środę, 25 września 2024 roku odbyły się w naszej szkole dwa spotkania autorskie z pisarką Katarzyną Keller. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI. Organizatorem spotkań była biblioteka szkolna we współpracy z księgarnią „Tuliszków”. Odbyły się one w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Katarzyna Keller jest  autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz licznych artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych. Jest również pomysłodawczynią warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Oba spotkania miały niezwykle dynamiczny przebieg i przybrały formę spontanicznego, naturalnego dialogu dzieci z pisarką. Pani Kasia odeszła od przygotowanej wcześniej koncepcji  i odpowiadała na liczne pytania dotyczące pracy pisarza, m.in. roli wyobraźni w procesie tworzenia, sztucznej inteligencji, a także opłacalności pisania książek. Ciekawość dzieci była duża, zatem nie zabrakło również pytań o bardziej prywatnym charakterze. Bezpośrednie spotkania z ludźmi książki sprzyjają  promowaniu czytelnictwa i kształtowaniu gustów czytelników.

Po obu spotkaniach była możliwość zakupienia książek autorki. Do Pani Kasi Keller ustawiły się długie kolejki po dedykacje i autografy. Książki pisarki będzie można już wkrótce wypożyczyć w bibliotece szkolnej.