:::: MENU ::::

Jakie programy multimedialne wykorzystać na lekcji?

  • Cze 28 / 2017
  • 3
Centrum Proaktywności

Jakie programy multimedialne wykorzystać na lekcji?

Podczas mobilności w Portugalii wzięłam udział w kursie „Zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pedagogice”. Miałam tam możliwość poznania wielu nowoczesnych programów multimedialnych przydatnych w pracy edukacyjnej. Część z nich wykorzystałam podczas prowadzonych przeze mnie zajęć.

1. Zajęcia z wychowawcą – Pixlr oraz PowerPoint
Pixlr – to jeden z najlepszych edytorów graficznych, którego można używać w przeglądarce. Zaprezentowałam uczniom możliwości tego programu podczas tworzenia kolaży zdjęć, które następnie zostały wykorzystane w prezentacji podsumowującej inicjatywę uczniów klasy 6d.
PowerPoint – program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Uczniowie pracowali w nim podczas opracowywania projektów multimedialnych, poświęconych kulturze, historii, religii i kuchni różnych krajów świata.

2. Zajęcia dodatkowe –Pixlr, Poster Maker, Khan Academy
Pixlr – podczas zajęć dodatkowych prezentowałam uczniom możliwości zastosowania programu. Mieli oni okazję do tworzenia własnych kolaży zdjęć i ich obróbki.
Poster Maker – program ten służy do tworzenia plakatów, pełni funkcję kreatora. Można w nim wykonać np. spersonalizowaną pocztówkę. Podczas zajęć uczniowie tworzyli własne pocztówki.
Khan Academy – https://pl.khanacademy.org/
Jest to strona internetowa, na której znaleźć można około 9 tys. mini wykładów o różnej tematyce. Korzystałam z niej podczas pracy z uczniami zdolnymi na dodatkowych zajęciach matematycznych. Uczniowie zapoznali się wówczas m.in. z wykładem poświęconym wprowadzeniu do Twierdzenia Pitagorasa oraz rozwiązywali zadania sprawdzające stopień zrozumienia wykładu.

Sylwia Wąsik

 

 

Top
Facebook
Facebook
Wielkość czcionki
Kontrast