Barbara Kosmowska – „Samotni.pl”

• Paź 09 / 2024
  • Możliwość komentowania Barbara Kosmowska – „Samotni.pl” została wyłączona

Barbara Kosmowska – „Samotni.pl”

W dzisiejszym, pierwszym w tym roku szkolnym, wpisie na naszego bloga czytelniczego prezentujemy Wam książkę o samotności młodych ludzi w sieci. Zachęcamy Was do przeczytania książki pt. „Samotni.pl”.

Dorota Machno i koło dziennikarskie

Moja dzisiejsza propozycja czytelnicza, to powieść  Barbary Kosmowskiej pt. „Samotni. pl”. Książka opowiada o samotności i o tym, czego każdy z nas w swoim życiu doświadcza –
w mniejszym lub większym stopniu – o bólu, odrzuceniu, czy niezrozumieniu. Porusza tematy, o  których czasami trudno jest mówić otwarcie zwłaszcza ludziom młodym, poszukującym sensu życia.

Jedną z głównych bohaterek jest Joanna, licealistka, której trudno nie zauważyć
z powodu rudych i bujnych włosów. Dziewczyna obok kolekcji rockowych płyt skrywa pudełko z  niewysłanymi listami do mamy… Drugą postacią jest Wiktor, który mieszka ze swoją chorą babcią. Jego rozpoznawczym znakiem jest zniszczony sweter, jedyna pamiątka po matce, która opuściła go, gdy był małym chłopcem i wyjechała w poszukiwaniu własnego szczęścia.

Co wyniknie ze spotkania tych dwojga, młodych ludzi, których łączy tęsknota za najbliższymi? Czy Asia w końcu zdecyduje się na wysłanie listów do swojej mamy? Czy Wiktor posunie się do kradzieży, aby zdobyć pieniądze na leki dla chorej babci?

Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie, sięgając po moją czytelniczą propozycję. Warto jest zagłębić się w tę historię, tym bardziej, że autorka porusza problemy współczesnej młodzieży.

Polecam

Piotr Ziaja-Witek, kl. 8d