Zwycięzcy konkursu czytelniczego „I ty możesz zostać Obieżyświatem”

• Kwi 22 / 2015
  • Możliwość komentowania Zwycięzcy konkursu czytelniczego „I ty możesz zostać Obieżyświatem” została wyłączona

Zwycięzcy konkursu czytelniczego „I ty możesz zostać Obieżyświatem”

20 kwietnia 2015r. odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „I ty możesz zostać Obieżyświatem”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wieliczce. Do zmagań poświęconych zagadnieniom z lektury „W 80 dni dookoła świata”, przystąpiło 11 reprezentacji z różnych szkół w gminie.

Poszczególne stacje zadaniowe, tj. Paryż, Singapur, San Francisco, Londyn, Suez, Nowy Jork, sprawdzały nie tylko znajomość treści lektury, ale także umiejętność logicznego myślenia, tworzenia rozmaitych form wypowiedzi oraz pracy zespołowej. Po 80 minutowych zmaganiach wynik konkursu nie był jednoznaczny. Nastąpiła bardzo emocjonująca dogrywka, która miała ostatecznie potwierdzić, kto zasługuje na miano Obieżyświata.

Ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale uczniom naszej szkoły, Adrianowi Wójcikowi i Julii Drąg, z klasy 5c, którzy zajęli pierwsze miejsce i wygrali m.in. lot balonem. Gorąco gratulujemy  zwycięzcom!