Zabawy (z) Fredrą

• Lis 20 / 2017
  • Możliwość komentowania Zabawy (z) Fredrą została wyłączona

Zabawy (z) Fredrą

Podczas omawiania komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta” uczniowie klas 7c i 7d wzięli udział w projekcie pt. „Zabawy (z) Fredrą”, którego celem było grupowe zaprezentowanie inscenizacji wybranej sceny sztuki. W celu odpowiedniego  przygotowania się do tego zadania nie tylko uczestniczyli w konsultacjach, ale także mieli możliwość obejrzenia „Zemsty” na deskach Teatru Współczesnego. Koordynatorem projektu była P. Elżbieta Ryznar.

20 listopada nastąpiło zakończenie dwutygodniowych działań projektowych konkursem pomiędzy poszczególnymi grupami. W prezentacji wzięło udział 8 grup. Każda z nich samodzielnie opracowała scenariusz i scenografię. Przygotowano kostiumy, niezbędne rekwizyty oraz muzykę. Jury oceniało poszczególne grupy według następujących kryteriów:

Tworzywo teatralne:

– scenografia (2pkt)
– ruch (2 pkt)
– muzyka (2 pkt)
2. Wykorzystanie tekstu, słowo :
– dobór odpowiedniego fragmentu (2 pkt),
– intonacja, interpretacja głosowa, dykcja (2 pkt),
– pamięciowe opanowanie tekstu (1 pkt).
3. Wrażenie artystyczne (ogólne) – 4 pkt.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali nad realizacją zadań wynikających z projektu. Efekty ich pracy można obejrzeć w naszej galerii!

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Zabawy-(z)-Fredr%C4%85