:::: MENU ::::

Z Maleszką na wakacje…

  • Cze 29 / 2017
  • 0
Aktualności

Z Maleszką na wakacje…

Inwazja to najnowsza część z cyklu Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki, który napisał wiele powieści i scenariuszy. Jego książki i filmy są pełne fantastycznych przygód, jednocześnie poruszają sprawy ważne i poważne.

Książka opowiada o pięciorgu przyjaciół: o Gabi, Idzie, Kukim, Blubku, Aliku, robocie Korte oraz gadającym psie Budyniu, którzy przeżywają wiele niebezpiecznych oraz niezwykłych przygód. Ich celem jest zdobycie pewnego przedmiotu posiadającego ogromną moc, aby mogli uratować świat przed zagładą Ogromnych. Wydarzenia są zaskakujące pełne niespodziewanych zwrotów akcji, a czasem budzące strach. Dzieci, występujące w tej książce, mają swoje problemy i lęki, ale dzięki zadziwiającym przygodom uczą się je pokonywać i zaczynają rozumieć świat dorosłych.

Bardzo serdecznie polecam Inwazję zarówno dzieciom, jak i starszym. Czyta się ją jednym tchem. Autor z niezwykłą umiejętnością, płynnie przechodzi od jednego wydarzenia do drugiego. Myślę, że zainteresuje ona miłośników i stałych czytelników cyklu Maleszki. Zachęcam do sięgnięcia po nią również tych, którzy do tej pory nie czytali tekstów z serii Magiczne drzewo. Jest to ciekawa propozycja na wakacje.

Zuzanna Biśta VI B

Zostaw komentarz

Top