Wiwat Dziadkowie!

• Sty 15 / 2012
  • Możliwość komentowania Wiwat Dziadkowie! została wyłączona

Wiwat Dziadkowie!

„Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swych dziadków kochają.”
Ta parafraza znanej sentencji J.Kochanowskiego doskonale podsumowuje najważniejszy punkt programu uroczystości, jakie gromadzą nas w styczniu w murach szkolnych. Celebrowanie świąt Babci i Dziadka, bardzo ważnych postaci w życiu każdego z nas, zawsze gromadzi rzesze uczniów, którzy chcą pochwalić się dziadkom swoimi umiejętnościami artystycznymi.
W tym roku uczniowie klas IIb i IIc wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie „Dawnych wspomnień czar…” w trakcie, którego zgromadzeni widzowie mogli wysłuchać nie tylko pięknych wierszy, ale także piosenek nawiązujących do lat młodzieńczych naszych gości honorowych. Występ został wzbogacony układem tanecznym oraz grą na instrumentach perkusyjnych. Opiekę organizacyjną i artystyczną nad wydarzeniem sprawowały A.Mucha, A.Baś oraz E.Okorska, które zgodnie podsumowują, że miarą pozytywnego odbioru przedstawienia są gromkie oklaski jakimi nagrodzeni zostali artyści zarówno w trakcie jak i po występach.