Wieści ze szkoły

• Wrz 15 / 2012
  • Możliwość komentowania Wieści ze szkoły została wyłączona

Wieści ze szkoły

Nowy rok szkolny 2012/13 rozpoczęliśmy w znacznie szerszym gronie niż w latach poprzednich. W tym roku ilość uczniów naszej wielickiej 4-ki wzrosła do 458 dzieci. Tak intensywny rozwój naszej placówki zawdzięczamy zarówno dobrze przygotowanej kadrze pedagogicznej jak i sukcesom na polu naukowym. Zakończony rok szkolny 2011/12 był dla naszych uczniów i dla nas bardzo owocny. Nasi uczniowie osiągnęli najwyższy średni wynik punktowy w sprawdzianie po szóstej klasie wśród szkół podstawowych w gminie Wieliczka – było to 26,6 punktów. Dzięki takiemu wynikowi nasza szkoła uplasowała się w bardzo wysokim 8 staninie, czyli znalazła się w elitarnej grupie 11% szkół, które osiągnęły tak wysokie wyniki. Ponadto nasi trzecioklasiści osiągnęli w ogólnopolskim badaniu umiejętności trzecioklasistów wynik przewyższający średnią gminną, powiatową i wojewódzką. W gronie naszych podopiecznych mamy wielu laureatów i finalistów konkursów naukowych oraz sportowych od etapu gminnego po wojewódzki. Za przykład można podać W.Paska – laureata Małopolskiego Konkursu Przyrodniczo-Matematycznego, oraz A.Kost – laureatkę Małopolskiego Konkursu Biblijnego. W zakresie osiągnięć sportowych możemy poszczycić się I miejscem w gminie i III miejscem w powiecie w piłce nożnej dziewcząt lub II miejscem w gminie i w powiecie w piłce koszykowej oraz piłce ręcznej chłopców.