Projekt edukacji przyrodniczo-ekologicznej

• Lut 15 / 2012
  • Możliwość komentowania Projekt edukacji przyrodniczo-ekologicznej została wyłączona

Projekt edukacji przyrodniczo-ekologicznej

W roku szkolnym 2011/12 wzorem roku ubiegłego realizowany jest w naszej szkole projekt „Edukacja przyrodniczo-ekologiczna”, w ramach którego przybliżane są w klasach
0-III treści o tematyce przyrodniczej ze szczególnym akcentowaniem treści ekologicznych. Zakres tematyczny przewidziany programem jest realizowany z użyciem zróżnicowanych metod i środków dydaktycznych celem zapewnienia atrakcyjnego dla dzieci ujęcia treści oraz podniesienia poziomu przyswojenia wiedzy.
Jesienią ubiegłego roku najważniejszym wydarzeniem projektu był konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”, którego laureatem została uczennica klasy Ib. Obecnie, w okresie zimowym prowadzona jest akcja „Pomagamy bezdomnym zwierzętom”, której zadaniem jest zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Krakowie. Do tej pory dzięki akcji uzbieraliśmy już 300kg karmy. Koordynator projektu mgr K.Gutowska podkreśla, że tak pozytywne efekty akcji uzyskano między innymi dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.